Aktualności

Inauguracja na Wydziale Mechatroniki

Uprzejmie informujemy, że Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022 na Wydziale Mechatroniki odbędzie się w dniu 01.10.2020 roku o godz. 14:00 w Audytorium Multimedialnym Wydziału Mechatroniki (ul. Św. A. Boboli 8 s.11). Transmisję z uroczystości mogą Państwo śledzić również w Internecie.

Nowe edycje konkursów na granty badawcze

Rozpoczął się nabór wniosków do III edycji konkursów Centrów Badawczych POB oraz II edycji konkursu BEYOND POB. Termin składania aplikacji upływa 31 października 2021 r.

Credit Suisse Global Coding Challenge 2021

Rozpoczęła się rejestracja uczestników globalnego konkursu programistycznego dla młodych talentów z całego świata - Credit Suisse Global Coding Challenge. Wyzwanie potrwa dwa tygodnie, od 27 września do 10 października 2021 r.

Węgiel to surowiec przyszłości - wystąpienie prof. Małgorzaty Jakubowskiej na Kongresie 3W

– Dziś myślimy o węglu jako o czymś zamierzchłym, archaicznym, z innej epoki. A to złe patrzenie. Węgiel to nie surowiec przeszłości, ale przyszłości – przekonywała podczas Pierwszego Kongresu 3W prof. Małgorzata Jakubowska z Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej.

Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II

Jak co roku studenci z warszawskich uczelni mogą się ubiegać o stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami 17. edycji programu! Rekrutacja dla studentów potrwa do 10 października!

mLegitymacja studencka na PW

Nasi studenci mogą zamawiać mobilne wersje legitymacji studenckich. Moduł jest dostępny w systemie USOSweb.

Funkcjonowanie PW w semestrze zimowym 2021/2022

Ukazał się komunikat Rektora na temat kształcenia i pracy w najbliższym semestrze. Przewidujemy, że kształcenie (we wszystkich formach) będzie prowadzone w trybie stacjonarnym mieszanym, co oznacza zdalne zajęcia dla dużych grup wykładowych i seminaryjnych oraz stacjonarne zajęcia w pozostałych przypadkach. Równocześnie wszyscy pracownicy powracają do standardowego trybu pracy.

Informacje dotyczące nowego roku akademickiego są zawarte w komunikacie Rektora nr 2/2021

Dr inż. Maciej Trusiak - OSA Outstanding Reviewers

Z radością informujemy o docenieniu pracy naszego pracownika dr. inż. Macieja Trusiaka przez Optical Society OSA. Dr Trusiak znalazł się w gronie 25 osób z całego świata jako „OSA Outstanding Reviewers”. Warto podkreślić, że jest on drugim Polakiem i pierwszym naukowcem z Politechniki Warszawskiej, który otrzymał to wyróżnienie. Gratulujemy!

Doskonal kompetencje z programem Mobility PW

Ruszył konkurs, w ramach którego doktoranci i pracownicy PW mogą się ubiegać o finansowane m.in. staży i wizyt studyjnych, wyjazdów związanych z prowadzeniem badań naukowych do rozprawy doktorskiej czy uczestnictwa w szkołach letnich i zimowych. Wnioski można przesyłać do 20.09.2021 r.

Fundacja Silnia!

Zapraszamy do wzięcia udziału w programie stypendialnym Fundacji SILNIA w roku akademickim 2021/2022. Program skierowany jest do uczniów, dla których trudna sytuacja materialna stanowi utrudnienie w dalszym rozwoju edukacyjnym. Zapraszamy do zgłaszania się osoby, które planują rozpocząć studia lub już studiują i osiągają dobre wyniki w nauce. Wszelkie informacje dostępne są na stronie www.FundacjaSilnia.pl

Burza

"Burza" to jedna z ostatnich sztuk Williama Szekspira. Jej filmową wersję z okazji swojego 15-lecia przygotował Teatr Politechniki Warszawskiej. W spektaklu występują aktorzy Teatru PW, a także inne zespoły artystyczne Politechniki: Chór, Orkiestra Rozrywkowa The Engineers Band oraz Zespół Pieśni i Tańca.

Warszawa, Przystań Nowa Fala, 5 Września 2021, Niedziela 20:00

Informacja dla kandydatów

Informacja dla kandydatów na studia II stopnia na Wydziale Mechatroniki

rozpoczynające się od semestru zimowego 

roku akademickiego 2021/2022

V Bieg Erasmusa+ - Bijemy rekord Polski!

24 września w całej Polsce 4-osobowe drużyny staną do rywalizacji. Ich cel jest jeden: przebiec, w dowolnym miejscu, łącznie jak najdłuższy dystans w czasie 60 minut.

Do 200 pierwszych zarejestrowanych drużyn, zostaną wysłane pakiety biegowe zawierające odzież sportową i medale! W ubiegłym roku, czwarty e-Bieg Erasmusa, zgromadził prawie 1400 chętnych uczestników!

Tandemy Językowe ENHANCE

Trwają zapisy do projektu, którego głównym celem jest rozwój umiejętności językowych oraz umożliwienie nawiązania nowych kontaktów przez pracowników i studentów uczelni partnerskich konsorcjum ENHANCE.

ENHANCE Summer School na Politechnice Warszawskiej

W dn. 15-28 września br. Politechnika Warszawska zorganizuje szkołę letnią „Green Campus - ENHANCE Summer School on Climate Change”. Zapraszamy do udziału studentów min. 3. roku studiów I stopnia oraz studentów studiów magisterskich. Termin zgłoszeń upływa z dniem 15.08. br.

Cała Mechatronika kibicuje swojemu studentowi!

W piątek 23.07.2021, oficjalnie rozpoczęły się 32. letnie igrzyska olimpijskie, a wraz z nimi pierwsze występy Polaków. Na torze wioślarskim nasi reprezentanci w składzie Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik i Fabian Barański wygrali swój wyścig eliminacyjny.  Polacy wyprzedzili Włochów o zaledwie 0,03 s, ale już to wystarczyło, aby  awansowali do finału A. 

Trzymamy kciuki za naszego wioślarza

W tym roku podczas olimpiady w Tokyo najmocniej trzymamy kciuki za naszego studenta - Szymona Pośnika. Już 23.07.2021 o godzinie 4:40 (czasu polskiego) będziemy mogli podziwiać jego występ w eliminacjach męskich czwórek podwójnych w wioślarstwie. Wraz z nim wystąpią Dominik Czaja, Wiktor Chabel i Fabian Barański.

Monitorujemy Absolwentów

Zapraszamy do udziału w badaniu Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów Politechniki Warszawskiej.

Opowiedz młodszym koleżankom i kolegom o swym doświadczeniu!

Daj znać, jak odnajdujesz się na rynku pracy!

Inspiruj innych, by logo PW było symbolem jakości i prestiżu!

NCN SONATA 16 – konkurs na stanowiska studenta i doktoranta rozstrzygnięty

Instytut Mikromechaniki i Fotoniki Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej ogłosił nabór kandydatów do projektu NCN SONATA 16 pt. „[GaboScope] Numerycznie zaawansowana bezsoczewkowa mikroskopia Gabora do szybkiego bez-znacznikowego obrazowania dynamicznych żywych komórek w dużych objętościach pomiarowych”. Komisja konkursowa oceniła wszystkie zgłoszenia i po obradach wyłoniła zwycięzców.