Aktualności

Drzewo upamiętniające byłą Dziekan Wydziału Mechatroniki

W miniony weekend, chcąc upamiętnić byłą Dziekan Wydziału Mechatroniki, posadziliśmy na terenie Uczelni młodą robinię akacjową. Pragniemy w ten sposób dać wyraz pamięci o osobie, która nie tylko odznaczyła się na kartach nauki, ale i na stałe zagościła w sercach swoich współpracowników. 

Zasadzenie drzewa towarzyszy obchodom sesji naukowej poświęconej śp. prof. dr hab. Natalii Golnik. 

Ogólnoeuropejski konkurs ACTPHAST4R

Już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez ACTPHAST4R. Przedsięwzięcie kierowane jest do przedsiębiorczych europejskich naukowców pracujących w dowolnej dziedzinie nauki, posiadających przełomową koncepcję, w której fotonika jest kluczową technologią wspomagającą innowacje.

Uwaga na fałszywy portal USOS!

Wszystkie osoby, które korzystają z portalu USOS, prosimy o uważne sprawdzanie adresu strony, z której się logują.

Kino samochodowe na PW

Zmotoryzowanych kinomanów zapraszamy 25 czerwca na parking BIS II między Wydziałem Elektroniki i Technik Informacyjnych a Wydziałem Inżynierii Lądowej PW – na dużym ekranie wyświetlimy nominowany do Oscara film „Ukryte działania” w reżyserii Theodore Melfi.

Konkurs

Serdecznie zapraszamy do udziału w XXIII edycji naszego konkursu, którego celem jest promocja autorów najlepszych prac naukowych oraz popularyzacja nowoczesnych metod analizy danych, dostępnych w oprogramowaniu Statistica.

ENHANCE Conversations

Zapraszamy do udziału w ENHANCE Conversations - pierwszej publicznej debacie organizowanej przez konsorcjum ENHANCE. Wydarzenie odbędzie się zdalnie w dn. 15 czerwca br. w godz. 16:00 - 17:30. 

Nowe technologie dla dziewczyn

Zapraszamy do udziału w pierwszym w Polsce programie stypendialnym dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną.

PW w szanghajskim rankingu dyscyplin naukowych GRAS 2021

Znamy najlepsze na świecie uczelnie w 54 dyscyplinach naukowych. Politechnika Warszawska została sklasyfikowana w czterech z nich, z czego trzy razy na pierwszym miejscu w Polsce (dwa razy ex aequo z innymi uczelniami).

NCN SONATA – konkurs na stanowiska Postdoka, Doktoranta i Studenta

Instytut Mikromechaniki i Fotoniki Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej ogłasza nabór kandydatów do projektu NCN SONATA pt. “[GaboScope] Numerycznie zaawansowana bezsoczewkowa mikroskopia Gabora do szybkiego bez-znacznikowego obrazowania dynamicznych żywych komórek w dużych objętościach pomiarowych”.  

Sukces!

Nasza Studentka, świeżo obroniona mgr inż. Dominika Kopala, bierze czynny udział w rozwoju jedynego na świecie otwartego oprogramowania do modelowania układów mikrofalowych
metodą elementów skończonych. Wyniki swojej pracy dyplomowej zaprezentowała właśnie podczas międzynarodowego seminarium w Espoo w Finlandii. Jej praca potwierdza, że oprogramowanie Elmer FEM, jako jedyne na świecie otwarte oprogramowanie, umożliwia modelowanie komór mikrofalowych stosowanych w przemyśle.

Humanoid znów na podium!

Studenci naszego Wydziału: Kamil Kwiatkowski i Przemysław Rył z koła naukowego Humanoid zajęli I miejsce w konkurencji Przemysł 4.0 na krajowych eliminacjach WorldSkills Polska!

Dzięki temu pojadą za rok do Szanghaju reprezentować Polskę na mistrzostwach świata. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Pozytywna ocena Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej

Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej, po zapoznaniu się z opinią zespołu nauk inżynieryjno-technicznych, raportem zespołu oceniającego oraz stanowiskiem Uczelni w sprawie oceny programowej kierunku Mechatronika prowadzonego na Politechnice Warszawskiej na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia o profilu ogólnoakademickim, wydaje ocenę: pozytywną

Sesja naukowa poświęcona śp. prof. dr hab. Natalii Golnik

Wydarzenie odbędzie się dnia 24.06.2021 (czwartek) o godzinie 13:00 w Audytorium Multimedialnym Wydziału Mechatroniki (s. 11), ul. św. Andrzeja Boboli 8.

Szczepienia na Politechnice

Politechnika Warszawska przystąpiła do programu szczepień w zakładach pracy, skierowanego zasadniczo do naszych studentów (także zagranicznych), doktorantów oraz pracowników, którzy dotychczas nie przyjęli pierwszej dawki szczepionki.

Women in Tech Days

Zapraszamy na festiwal online Fundacji Perspektywy przygotowany z myślą o kobietach, które planują lub chcą rozwijać swoją karierę w świecie nowoczesnych technologii. Właśnie trwa rejestracja na spotkania, które odbędą się 25 i 26 maja.

Trwa nabór do programu POSTDOC PW

Wzmocnienie potencjału badawczego Politechniki Warszawskiej - to główny cel programu POSTDOC PW, realizowanego w ramach projektu "Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza" (IDUB).

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla naukowców

Czym jest społeczna odpowiedzialność nauki, czy i po co przekładać wyniki prowadzonych prac badawczych na innowacje społeczne? – to pytanie, z którym coraz częściej mierzą się ludzie świata nauki. Badaczy, którzy chcą dowiedzieć się na ten temat więcej, zapraszamy na warsztaty. Ich celem jest upowszechnienie koncepcji społecznej odpowiedzialność nauki, w tym w szczególności roli naukowców w tym procesie.

26. edycja Nagrody Naukowej Siemensa

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do 26. edycji Nagrody Naukowej Siemensa, konkursu organizowanego przez firmę Siemens Polska wspólnie z Politechniką Warszawską. Do wygrania są nagrody pieniężne o łącznejwartości ponad 100 tys. złotych. Dodatkowo przewidziane jest doposażenie laboratoriów ośrodków akademickich, z których wywodzą się zwycięzcy Nagrody Naukowej Siemensa.

Akcja kwaterunkowa

Rozpoczęło się zbieranie wniosków w ramach akcji kwaterunkowej, dzięki której można uzyskać miejsce w Domu Studenckim na przyszły rok akademicki. Wnioski można składać do 15.05.2021. Więcej informacji oraz formularz do wypełnienia na stronie: https://sspw.pl/kwaterunek/.

Dostęp testowy do portalu Statista

Statista jest jedną z największych na świecie platform zawierających statystyki i dane rynkowe, która umożliwia dostęp do ponad 1,5 miliona statystyk, prognoz, dokumentacji, raportów i infografik na 80 000 tematów z ponad 22 500 źródeł. Platforma jest zbiorem danych na temat ekonomii, potrzeb konsumenckich, badań opinii publicznej i trendów demograficznych. Wszystkie dane można pobrać zaledwie w kilka sekund i są dostępne w różnych formatach. Dostęp testowy jest aktywny do 12 maja 2021 r. dla wszystkich użytkowników, z komputerów w sieci PW oraz z dowolnego komputera dla użytkowników zarejestrowanych w zintegrowanym systemie bibliotecznym PW.