Aktualności

Zmiany w planie zajęć

4.05.2021 (wtorek) - dzień wolny od zajęć dydaktycznych

12.05.2021 (środa) - zajęcia odbędą się zgodnie z planem zajęć w piątek

Introduction to Space for Engineers – zapraszamy na szkolenie

Inicjatywa skierowana jest do wszystkich inżynierów, którzy w przyszłości chcą związać swoją pracę z przemysłem kosmicznym. Szkolenie organizuje Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. we współpracy z Politechniką Warszawską.

Zbiórkę krwi na hasło „Politechnika”

Od 26 kwietnia do 11 maja wspólnie z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Wołoskiej prowadzimy zbiórkę krwi na hasło „Politechnika”.

Szczególnie brakuje krwi A Rh- i 0 Rh-, ale do udziału zachęcamy wszystkich.

Rejestracja w CKiK przy ul. Wołoskiej odbywa się w godzinach 7.30 – 13.00.

Konkurs IEEE

Zapraszamy absolwentów Politechniki Warszawskiej wszystkich kierunków inżynierskich w tematach związanych z danymi geoprzestrzennymi z zakresu Geonauk i Teledetekcji ze szczególnym naciskiem na technologie geoinformacyjne do udziału w konkursie IEEE.W konkursie mogą wziąć udział prace dyplomowe ocenione przez promotora i recenzenta na ocenę bardzo dobrą. Prace dyplomowe należy zgłaszać do dnia 30.04.2021 r. do godz. 12:00, wysyłając jej wersję elektroniczną wraz z pozostałymi niezbędnymi dokumentami na adres email: dziekan.studenci.gik@pw.edu.pl

Indywidualne Plany Studiów

Kończy się czas na złożenie Indywidualnych Planów Studiów na II stopniu studiów (koniec 7 tygodnia semestru). Dokumenty należy przesłać na specjalnie utworzony e-mail: tutorskie.mchtr@pw.edu.pl

Dziewczyny na Politechniki 2021

Politechnika Warszawska dołącza do ogólnopolskiej akcji rekrutacyjnej Dziewczyny na Politechniki, organizowanej przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. W tym roku spotykamy się wirtualnie pod hasłem Kierunki Przyszłości 2021.

Do udziału w atrakcjach zapraszamy wszystkich maturzystów (nie tylko dziewczyny!), a także nauczycieli i edukatorów.

Wydarzenie odbędzie się 22 kwietnia 2021 roku w godz. 12.00-18.00. 

Przysposobienie biblioteczne

Zbliża się kolejna możliwość zaliczenia przysposobienia bibliotecznego. Kurs będzie otwarty w dniach 23 kwietnia - 5 maja 2021r.

Energia dla Przyszłości

Interesuje cię energia? Chcesz zdobyć unikalną wiedzę i doświadczenie, dowiedzieć się jak wygląda praca w Ministerstwie Energii i dużych firmach energetycznych oraz zyskać perspektywę interesującej pracy w sektorze? Weź udział w programie stażowym „Energia dla Przyszłości” organizowanym przez Ministerstwo Energii wspólnie z PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A., Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. oraz Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A

NCN OPUS 19 – konkurs na stanowisko postdoka rozstrzygnięty

Instytut Mikromechaniki i Fotoniki Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej ogłosił nabór kandydatów na stanowisko Postdoc do projektu NCN OPUS 19 pt. “[PHAICELL] Koherentna mikroskopia z ilościowym kontrastem fazowym: powrót do podstaw i zaproponowanie nowej techniki numerycznej rekonstrukcji z zastosowaniem do zaawansowanego obrazowania biomedycznego bez znaczników”.

IX Krakowska Konferencja Matematyki Finansowej

Interesujesz się finansami lub giełdą? Chcesz wiedzieć dokąd zmierza technologia w finansach? Już dziś zarejestruj się na IX Krakowską Konferencję Matematyki Finansowej. Konferencja organizowana jest przez Koło Naukowe Modelowania Finansowego AGH. W tym roku spotkanie całkowicie online! Nowa formuła przyniosła sporo zmian - w tym między innymi możliwość zaproszenia prelegentów z zagranicy.

Wirtualne Drzwi Otwarte na PW

Chociaż tej wiosny nie możemy się spotkać podczas tradycyjnej imprezy organizowanej na terenie naszej uczelni, to dla kandydatów stojących przed decyzją o wyborze uczelni mamy ciekawą alternatywę. Zapraszamy na wirtualne wydarzenie poświęcone rekrutacji, studiowaniu i wszystkiemu, co związane z życiem studenckim.

Nagrody Naukowe POLITYKI

Fundacja Tygodnika POLITYKA rozpoczęła nabór zgłoszeń młodych naukowców do 21. edycji konkursu o Nagrody Naukowe POLITYKI. Konkurs przeznaczony jest dla młodych naukowców, czyli osób do ok. 35. roku życia. Akcja ma w założeniu promować wartościowy wzór kariery i osiągnięcia naukowe młodych ludzi nauki w Polsce. Stypendiami zostaną nagrodzone osoby, które w ciągu ostatniego roku, dwóch minęły ważny kamień milowy w życiu zawodowym - może to być praca doktorska, habilitacyjna, książka, ważny artykuł naukowy, zakończenie badań albo ich rozpoczęcie, zbudowanie zespołu, objęcie istotnej funkcji w instytucji naukowej.

Z Politechniki Warszawskiej na Jowisza – rozmowa z Martą Tokarz

Na PW ukończyła dwa kierunki studiów i jak sama mówi - ten czas wspomina, jako jeden z najlepszych w życiu. Marta Tokarz, absolwentka Wydziału Mechatroniki, dziś pracuje w firmie inżynierii kosmicznej Astronika.

Wdrażanie nowych technologii – aspekty operacyjne i planowanie inwestycji

Biuro Karier PW oraz Coca-Cola HBC Polska zapraszają na webinar, który poprowadzi Dyrektor Zakładu Produkcyjnego w Radzyminie - Paweł Nagórny. Szczególne zaproszenie kierowane jest do studentów kierunków: automatyka i robotyka, mechanika, inżynieria produkcji.

Zajęcia

Jutro 31.03.2021 r. (środa) zajęcia odbywać się będą zgodnie z planem zajęć w piątek.

Życzenia świąteczne

Noc Wielkanocna jest nocą nadzwyczajną, kiedy moc zmartwychwstałego Chrystusa pokonuje ostatecznie siły ciemności oraz zapala w sercach wierzących nadzieję, radość.

Jan Paweł II

List Rektora PW w związku z sytuacją epidemiczną

Szanowni Państwo,

aktualna sytuacja epidemiczna w województwie mazowieckim i w całej Polsce, wprowadzony na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stan zagrożenia epidemicznego oraz ogłoszone przez Prezesa Rady Ministrów – mające obowiązywać od soboty 27 marca – zmiany w zasadach bezpieczeństwa, wymuszają na naszej społeczności akademickiej podjęcie nadzwyczajnych środków ostrożności.

Nabór do konkursu „Najlepsi z najlepszych! 4.0” rozpoczęty

Wystartował projekt wsparcia rozwoju naukowego wybitnych studentów. Uczestnicy programu „Najlepsi z najlepszych! 4.0” otrzymają dofinansowanie udziału w międzynarodowych konkursach, zawodach czy konferencjach. Przyznane środki będą mogli przeznaczyć na pokrycie kosztów podróży, opłat wstępnych lub zakup materiałów i aparatury niezbędnej do przygotowania projektów.

Poszukiwani: Pogromcy Problemów - Nagroda Jamesa Dysona

Dzisiaj ruszyła rejestracja do tegorocznej edycji konkursu o Nagrodę Jamesa Dysona. Konkurs jest otwarty dla obecnych i niedawnych studentów kierunków inżynierskich.

Konkurs Inżynierski EBEC Warsaw 2021

EBEC to jeden z największych konkursów inżynierskich w Europie. Jego celem jest wykorzystanie wiedzy i umiejętności nabytych na studiach w praktycznych zadaniach i problemach. To także okazja do niesamowitej zabawy z przyjaciółmi, ponieważ rywalizacją ze sobą czteroosobowe drużyny!