Aktualności

Przysposobienie biblioteczne dla studentów I roku

Przysposobienie biblioteczne dla studentów I roku w semestrze letnim odbędzie się w terminie 21 marca - 3 kwietnia 2022 r. Szkolenie poprowadzone zostanie w j. polskim i angielskim. Szczegółowe informacje znajdują się w aktualnościach na stronie BG.

Apteczki dla Ukrainy

Pierwsza partia apteczek dla walczącej Ukrainy od Wydziału Mechatroniki już dotarła na miejsce. Dziękujemy wszystkim za ofiarną pomoc w sfinansowaniu zakupu. To dzięki Wam udało nam się zebrać przez tydzień 5460 zł. Pieniądze przekazywane są naszej pracowniczce i doktorantce Irynie Gorbenko, której Tata kieruje sztabem lekarskim w Kijowie. Puszka w Dziekanacie nadal stoi, a my zachęcamy do jej wypełniania.

Podnieś kwalifikacje!

I edycja konkursu na finansowanie udziału nauczycieli akademickich w zagranicznych usługach edukacyjnych podnoszących kompetencje dydaktyczne

Termin składania wniosków upływa 28 marca 2022 r. (dokumenty w wersji elektronicznej do końca dnia; dokumenty w wersji papierowej do godz. 16:00).

Erasmus

Rekrutacja na wyjazdy zagraniczne w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2022/23 została otwarta w systemie USOS. Możliwość zgłoszenia się kończy się 31.03.2022. Szczegóły dotyczące wymagań można znaleźć na stronie erasmus.pw.edu.pl

Jest w nas moc!

Dziś przekazaliśmy 5460 zł naszej pracowniczce i doktorantce Irynie Gorbenko. Pieniądze przeznaczone zostaną na zakup specjalistycznych apteczek medycznych, które wspomogą pracę kijowskich lekarzy. Cel jest nam tym bliższy, że za kierowanie sztabem lekarskim w Kijowie odpowiada Tata Iryny. 

Otwórzmy nasze serca i pomagajmy - specjalną puszkę znajdziecie w Dziekanacie Mechatroniki

Zbieramy dalej!

Mechatronika wspiera!

Drogie Koleżanki i Koledzy!

Wojna na Ukrainie dotyka bezpośrednio również członków naszej społeczności Wydziału Mechatroniki. Dlatego postanowiliśmy w Dziekanacie przeprowadzić zbiórkę pieniędzy, które zostaną przeznaczone na zakup zestawów wyposażenia medycznego. Cel został skonsultowany bezpośrednio z naszymi współpracownikami. Zapraszamy do Dziekanatu do wtorku (8 marca). Wesprzyjmy naszych przyjaciół w tym trudnym dla nich czasie.

Politechnika Warszawska uruchamia centralną zbiórkę rzeczy dla Ukrainy

W Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej działa centralny punkt zbiórki rzeczowej, w którym zbieramy żywność długoterminową, kosmetyki i chemię, środki opatrunkowe, nowe koce i śpiwory (szczegółowa lista poniżej).

Popularyzacja technik cyfrowej dokumentacji obiektów dziedzictwa kulturowego

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie od 2005 roku współpracuje z Wydziałem Mechatroniki Politechniki Warszawskiej w zakresie rozwijania cyfrowych technik pomiarowych. Szczególnie intensywne działania na tym polu związane są z innowacyjnym rozwijaniem techniki skanowania trójwymiarowego zwanego skanowaniem z oświetleniem strukturalnym.

Solidarni z Ukrainą

Politechnika Warszawska solidaryzuje się z Ukrainą

 iThenticate

Z przyjemnością informujemy, że Biblioteka Główna przedłużyła licencję programu antyplagiatowego  iThenticate na kolejny rok. Program umożliwia weryfikację oryginalności dokumentu (głównie anglojęzycznego) przed opublikowaniem, poprzez porównanie z otwartymi zasobami Internetu oraz z bazami danych indeksowanymi przez iThenticate. Nie zalecamy sprawdzania tekstów w języku polskim z uwagi na niewystarczającą bazę referencyjną.

Bezpłatny MS Office 365

Centrum Informatyzacji PW udostępniło pracownikom Politechniki Warszawskiej oprogramowanie MS Office 365 wraz z subskrypcją na okres 36 miesięcy. Dodatkową korzyścią z zawartej umowy jest możliwość skorzystania z oprogramowania przez wszystkich studentów PW.

Nasi studenci na Expo w Dubaju

Jesteśmy dumni ze studenta naszego Wydziału - Mike’a Ryana oraz jego kolegi z Uniwersytetu Edynburskiego - Aleksandra Trakula, którzy reprezentowali nas na targach Expo w Dubaju. Panowie  opowiadali o swoim projekcie XTRUDE ZERO, który zwyciężył w polskiej edycji konkursu o nagrodę Jamesa Dysona (prezentacja jest częścią tygodnia polskiej nauki). Gratulacje!

Tryb stacjonarny

Powoli wracamy na normalne tory

Certyfikaty IELTS i CAE na wyciągnięcie ręki

Jest okazja by nauczyć się języka za darmo! W ramach programu NERW PW Studium Języków Obcych organizuje kursy z języka angielskiego przygotowujące do egzaminów CAE i IELTS. Kursy oraz egzaminy są dla studentów bezpłatne (w całości finansowane ze środków UE).

The LEGO Challenge at CERN

Zapraszamy studentów do udziału w 'euspen Talent Programme', który w tym roku organizowany jest pod hasłem “The LEGO Challenge at CERN”. 'Talent Programme' międzynarodowego towarzystwa naukowego euspen - The European Society for Precision Engineering and Nanotechnology daje możliwość pracy w międzynarodowych, multidyscyplinarnych zespołach nad rozwiązaniem wybranego zadania z zakresu inżynierii precyzyjnej i nanotechnologii.

NCN OPUS 19 – konkurs na stanowisko studenta rozstrzygnięty

Instytut Mikromechaniki i Fotoniki Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej ogłosił nabór kandydatów na stanowisko studenta do projektu NCN OPUS 19 pt. “[PHAICELL] Koherentna mikroskopia z ilościowym kontrastem fazowym: powrót do podstaw i zaproponowanie nowej techniki numerycznej rekonstrukcji z zastosowaniem do zaawansowanego obrazowania biomedycznego bez znaczników”. Komisja konkursowa oceniła wszystkie zgłoszenia i po obradach wyłoniła zwycięzcę: inż. Jędrzeja Szpygla. Wszystkim aplikującym serdecznie dziękujemy za przesłanie zgłoszeń. Kierownik projektu - Dr inż. Maciej Trusiak

Zajęcia zdalne do 22 lutego 2022

Pandemia niestety nie powiedziała ostatniego słowa

JoVE, Total Materia i STATISTA - linki do szkoleń

Przypominamy, iż Biblioteka Główna poszerzyła kolekcję zasobów elektronicznych o trzy kolejne bazy z dołączonymi linkami do szkoleń online lub webinarium. Zapraszamy do zapoznania się z bazami JoVE, Total Materia i STATISTA.

Ważne daty - luty 2022

  • 2-15.02 - Zimowa sesja egzaminacyjna
  • 4-17.02 - Kandydaci na studia przekazują dokumenty do Dziekanatu
  • 15.02 - Termin złożenia wniosku o dopuszczenie do egzaminu dyplomowego II stopnia
  • Do 15.02 - Inżynieria Biomedyczna przyjmuje zapisy na przedmioty
  • 16.02 - Termin składania podań o rejestrację (dotyczy tylko osób nieposiadających wystarczającej liczby punktów ECTS i niespełniających warunków rejestracji zgodnie z Zarządzeniem nr 2/2021 Dziekana Wydziału Mechatroniki z dn. 10.06.2021 r.)

European Young Engineers Conference

Zapraszamy do wzięcia udziału w 10. edycji konferencji EYEC. To wydarzenie o charakterze interdyscyplinarnym — łączy inżynierów i naukowców zajmujących się różnymi dziedzinami związanymi z inżynierią chemiczną i procesową. Konferencja jest doskonałą okazją dla młodych naukowców — studentów, doktorantów i świeżo upieczonych doktorów — do zdobycia doświadczenia w prezentowaniu wyników swoich badań. Data: 04 Kwietnia 2022, godz. 09:00