Aktualności

Prestiżowe nagrody SPIE dla Profesorów z Wydziału Mechatroniki PW

Na stronie The International Society for Optical Engineering ( SPIE) ukazały się wyniki wyboru laureatów prestiżowych nagród naukowych - najznamienitszych naukowców optyków i fotoników z całego świata. W roku 2021 laureatami zostali: profesor Krzysztof Patorski oraz profesor Małgorzata Kujawińska, oboje z Zakładu Inżynierii Fotonicznej, Instytut Mikromechaniki i Fotoniki, Wydział Mechatroniki PW. Bardzo rzadko zdarza się, aby laureatami byli naukowcy z tego samego ośrodka (a nawet grupy badawczej, jak w tym przypadku). Serdecznie gratulujemy!

Wyniki ankiety dotyczącej oceny funkcjonowania Dziekanatu Wydziału Mechatroniki

Dziękujemy studentom, że tak wysoko oceniają naszą pracę. My po prostu lubimy to, co robimy :)

Uwolnij Złomka

Włączamy się do akcji pomocy uczniom wykluczonym cyfrowo. Wolontariusze poszukiwani!

Wielu młodych ludzi zmagających się z wyzwaniem zdalnej nauki marzy o tym, aby za kilka lat rozpocząć studia. Ich zapał jest niestety często tłumiony przez brak dostępu do sprzętu, który umożliwia aktywny udział w wirtualnych zajęciach. Postanowiliśmy więc połączyć siły z Fundacją Sarigato (projekt Hakersi) oraz inicjatywą “Uwolnij Złomka” i spróbować zrobić dla uczniów coś dobrego.

Mamy zwycięzców konkursu na granty dla młodych naukowców naszego Wydziału

Ogłoszono zwycięzców konkursu na granty dla młodych naukowców dla pracowników naszego Wydziału. Granty kierowane są do samodzielnych naukowców lub małych zespołów skupionych na jednej tematyce badawczej, które dotychczas nie skanalizowały swoich zainteresowań naukowych i nie uczestniczą w trybie ciągłym w pracach zespołów aktualnie realizujących granty. Warunkiem uczestnictwa był także brak źródeł finansowania pozauczelnianego w ostatnich 2 latach.

Boże Narodzenie 2020

Życzenia świąteczne

Zapraszamy do korzystania z Ebookpoint BIBLIO (dawne Nasbi)

Biblioteka Główna PW zakupiła dostęp do platformy Ebookpoint BIBLIO (dawne Nasbi) czyli interdyscyplinarnej biblioteki e-booków, z możliwością wypożyczania online subskrybowanych przez BG e-booków, zgłaszania tytułów do subskrypcji przez BG, korzystania z dodatkowych narzędzi w bazie (notatki, rysunki, komentarze).

Dodatkowy termin przysposobienia bibliotecznego

Studenci, którzy nie zaliczyli szkolenia bibliotecznego w terminie przewidzianym dla swojego wydziału, mogą wykonać kurs w dniach 8-17 grudnia włącznie.

Zapraszamy na Finał Quizu o Politechnice Warszawskiej

Do Quizu zakwalifikowało się pięć osób – politechnicznych ekspertów z zakresu wiedzy o naszej Uczelni.  Każdy z uczestników odpowie na 20 pytań. Za wszystkich trzymamy kciuki.

Czat o pszczelarstwie

Politechniczną tradycją stały się środowe czaty z prof. Robertem Zalewskim, Prorektorem ds. Studenckich. Najbliższy dyżur będzie wyjątkowy, bo pojawi się gość – dr inż. Łukasz Boruc, który pracę na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa łączy z pasją do… pszczelarstwa. Możemy liczyć na ciekawostki związane z różnymi odmianami miodu, życiem pszczół i codziennością pszczelarzy. Wierzymy, że nie zabraknie też wątków świątecznych – będzie okazja poradzić się, jaki miód wybrać do wypieków, a jaki do herbaty.

Wyniki ankiety dotyczącej oceny funkcjonowania Dziekanatu Wydziału Mechatroniki

Dziękujemy studentom, że tak wysoko oceniają naszą pracę. My po prostu lubimy to, co robimy :)

Sukcesy naszych absolwentów

Absolwentów naszego Wydziału uprzejmie zapraszamy do podzielenia się swoimi osiągnięciami i sukcesami zawodowymi.  Mając na celu rozszerzanie społeczności Absolwentów Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej oraz umacnianie więzi między nimi będziemy zamieszczać krótkie informacje o karierze zawodowej Absolwenta.

Osoby, które zdecydują się nam pomóc w tym przedsięwzięciu zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

To już druga nagroda dla dr inż. Sandry Lepak-Kuc!

Nagrody Wydziału IV Nauk Technicznych Polskiej Akademii Nauk przyznawane są corocznie, za wyróżniające się, twórcze prace naukowe (lub cykle prac) z dziedziny nauk technicznych reprezentowanych przez Wydział IV Nauk Technicznych PAN. W tym roku wśród sześciu laureatów znalazła się również młoda absolwentka naszego Wydziału - dr inż. Sandra Lepak-Kuc. To już jej druga nagroda za rozprawę doktorską pt. „Technologia wytwarzania przewodów elektrycznych z domieszkowanych włókien z nanorurek węglowych”. Uprzednio dr Lepak-Kuc otrzymała nagrodę promocyjną w konkursie Siemensa. Serdecznie gratulujemy!

Konkurs o Nagrodę ABB

ABB co roku organizuje konkurs dla studentów, dzięki którym młodzi i zdolni inżynierowie oraz naukowcy mają możliwość zaprezentowania własnej wiedzy, pomysłów czy innowacyjnych rozwiązań. Konkurs obejmuje obronione prace magisterskie, inżynierskie oraz doktorskie, napisane w języku polskim lub angielskim. Nagrody przyznane będą za opracowanie indywidualne lub zbiorowe. W Konkursie przewidziano następujące nagrody: nagroda Główna 30 000 PLN, 2 wyróżnienia po 15 000 PLN.

Aleksandra Martynowicz, studentka Wydziału Mechatroniki reprezentantką Forum Studentów

Środowisko studentów Politechniki Warszawskiej będzie reprezentowane w organach zarządzających konsorcjum ENHANCE. 

Humanoid zdobywcą nagrody Koła Naukowego Roku w konkursie StRuNa 2020

– Nagroda w StRuNie jest dla nas niezwykłym wyróżnieniem – komentuje Adrian Stolarski, Przewodniczący KN Humanoid.

Laureaci Złotej Kredy 2020

Po raz jedenasty studenci Politechniki Warszawskiej wyróżnili najlepszych wykładowców. Kto zdobył Złotą Kredę na Mechatronice?

Profesura doktora habilitowanego inżyniera Leszka Sałbuta! Gratulujemy!!!

Postanowieniem z dnia 28 września 2020 Pan Prezydent RP dr Andrzej Duda nadał Panu dr. hab. inż. Leszkowi Sałbutowi z Instytutu Mikromechaniki i Fotoniki (IMiF) tytuł profesora nauk inżynieryjno-technicznych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy naukowej oraz w życiu osobistym.

Przypominamy o zmianie planu zajęć

W najbliższy piątek 13.11.2020 r.  zajęcia odbywać się będą zgodnie ze środowym planem zajęć.

Finaliści konkursu StRuNa 2020

Koło Naukowe Humanoid oraz projekty studentów z Koła Naukowego Robotyków, WUT Racing i zespołu MedBiz Innovations Program znalazły się w finale dziesiątej edycji ogólnopolskiego konkursu StRuNa.

Druga edycja konkursów na granty badawcze w ramach POB-ów

Do 30 listopada 2020 roku można składać wnioski w drugiej edycji konkursów Centrów Badawczych Priorytetowych Obszarów Badawczych. Konkursy to jedno z działań Politechniki Warszawskiej w ramach programu "Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza".