Aktualności

Żołnierze Cyberprzestrzeni

Serdecznie zapraszamy naszych Studentów na spotkanie: „Jak zostać żołnierzem Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni”, które odbędzie się 14.12.2021 od godziny 10:30 w trybie on-line. Link do spotkania (platforma VTC). Spotkanie jest adresowane przede wszystkim do Studentów ostatnich semestrów studiów I i II stopnia. Czas trwania: ok. 60 min. + 20-30 min. na pytania ze strony uczestników.

Tokenizacja pieniądza

Zespół Prawa Nowych Technologii WAiNS zaprasza na spotkanie pt. Tokenizacja pieniądza. Spotkanie, które odbędzie się w formule zdalnej 07.12.2021 o godz. 16:00, będzie składać się z dwóch części: prezentacji oraz sesji Q&A otwartej dla wszystkich uczestników spotkania. Rejestracja: https://zoom.us/

Sklep Politechniki Warszawskiej

Poszukującym niestandardowych, oryginalnych i ciekawych upominków polecamy odwiedzenie sklepu Politechniki Warszawskiej www.sklep.pw.edu.pl. Znajdziecie tu bluzy, koszulki, termosy, plecaki, skarpetki, długopisy, power banki, pendrive, kalendarze, kubki, puzzle i wiele innych. Artykuły można zamówić w sklepie internetowym lub nabyć w Księgarni Akademickiej przy ul. Noakowskiego 18/20 czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.

Erasmus+ Spotkania informacyjne

Informujemy, że w grudniu odbędą się dwa spotkania informacyjne dla studentów, którzy chcą wyjechać na studia lub praktyki w ramach Erasmus+ w roku akademickim 2022/2023. Spotkania będą w trybie online 7 i 9.12.2021

Szlachetna Paczka na PW

I ty możesz zostać świętym Mikołajem - wystarczy, że wesprzesz Szlachetną Paczkę PW. W tym roku pomagamy rodzinom pani Agnieszki i pani Sylwii. Akcja trwa do 10 grudnia 2021. 

Szczepienia przeciw COVID-19

Centermed otwiera zapisy na szczepienia dla studentów, doktorantów i pracowników PW.

Terminy szczepień: 3 i 4 grudnia 2021 roku (piątek i sobota). 
Miejsce: Przychodnia CenterMed Warszawa, ul. Mochnackiego 10. 

Kiermasz Świąteczny PW

Są imprezy, które dają szczególnie dużo radości — Kiermasz Świąteczny to jedna z nich. Będzie nam miło spotkać się z Wami już 2 i 3 grudnia przed Gmachem Głównym PW. Będą świąteczne domki, kwesta, z której datki przeznaczymy na Stypendium pod choinkę, iluminacje i kultowe gadżety. 

„Debiut naukowy 2022” – „Zrównoważony rozwój a europejski zielony ład”

Zapraszamy do konkursu na innowacyjny artykuł naukowy. Celem przedsięwzięcia jest umożliwienie zadebiutowania w publikacji o profilu naukowym, w tym: w monografii, w czasopiśmie naukowym lub w recenzowanym sprawozdaniu z międzynarodowej konferencji naukowej oraz wystąpienie podczas międzynarodowej konferencji naukowej, przedstawiając recenzowane wystąpienie.

Nowe zasady funkcjonowania PW w czasie pandemii

Od 19 listopada zaczyna obowiązywać zarządzenie Rektora nr 110/2021 określające zasady funkcjonowania PW w czasie pandemii. Bardzo prosimy o zapoznanie się z dokumentem. Najważniejsze informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa, pracy i kształcenia oraz organizacji wydarzeń wyszczególniono w artykule na stronie głównej PW.

NCN OPUS – konkurs na stanowisko studenta

Instytut Mikromechaniki i Fotoniki Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej ogłasza nabór kandydatów do projektu NCN OPUS pt. “[PHAICELL] Koherentna mikroskopia z ilościowym kontrastem fazowym: powrót do podstaw i zaproponowanie nowej techniki numerycznej rekonstrukcji z zastosowaniem do zaawansowanego obrazowania biomedycznego bez znaczników”.

Tandemy językowe w ramach konsorcjum ENHANCE

Już ok 340 studentów z 7 uczelni europejskich tworzy tandemy językowe na platformie projektowej Webex. Dla osób, które z różnych względów nie mogły dołączyć do projektu nauki języków obcych wcześniej, organizujemy Drugie Spotkanie Inauguracyjne, po którym będą mogły zostać dołączone do międzynarodowej społeczności. Data spotkania to: czwartek, 25 listopada, 14:00-15:30

Gratulujemy:

prof. dr. hab. inż. Tomaszowi Kozackiemu, prof. dr hab. inż. Małgorzacie Kujawińskiej oraz prof. dr. hab. inż. Krzysztofowi Patorskiemu.

Customer first! O Łańcuchu Dostaw w Leroy Merlin Polska

Webinar odbędzie się z wykorzystaniem platformy Google Meet 16.11.2021 (wtorek) w godz. 16:00-17:00.

Jak tworzyć efektywny zespół?

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej zaprasza na e-szkolenie “Jak tworzyć efektywny zespół”.

DATA: 17 listopada 2021 (środa), w godz. 15:00-18:15

Wydarzenie realizowane online.

Eiffel Excellence - szansa na studia magisterskie i doktoranckie we Francji

Eiffel Excellence to prestiżowy program stypendialny francuskiego Ministerstwa Europy i Spraw Zagranicznych. Skierowany jest do najzdolniejszych studentów zagranicznych, którzy chcieliby odbyć studia we Francji na poziomie magisterskim lub doktoranckim, w czterech dziedzinach: nauki techniczne, ekonomia i zarządzanie, prawo oraz nauki polityczne oraz - dodatkowo - w szeroko rozumianej dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych na poziomie doktoranckim.

Inżynierki 4.0

Studentki Politechniki Warszawskiej mogą zgłosić się do czwartej edycji programu edukacyjnego „Inżynierki 4.0” organizowanego przez firmę Siemens. W ramach programu na uczestniczki czekają warsztaty prowadzone przez ekspertów Siemensa oraz firm partnerskich. Odbędą się one w dniach 30 listopada, 2, 6 i 8 grudnia. Jedną z nowości tegorocznej edycji będą sesje dedykowane wyzwaniom, z jakimi młode kobiety mierzą się na rynku pracy oraz odnoszące się do uprzedzeń, nierówności i tego, jak sobie z nimi radzić. Po raz pierwszy w historii programu uczestniczki zapoznają się też z tematami z zakresu nowoczesnej energetyki i inteligentnych budynków.

Daj znać!

W przypadku stwierdzenia zakażenia się wirusem SARS-CoV-2 (pozytywny wynik testu), należy bezzwłocznie poinformować Władze Wydziału przez adres: dziekanat.mchtr@pw.edu.pl lub telefonicznie: 22 234 8456. 

12.11.2021 r. - Dzień wolny od zajęć akademickich!

Zgodnie z harmonogramem roku akademickiego 2021/2022 12 listopada 2021 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych bez obowiązku ich odrabiania. 

Zmiana planu

W środę 10.11.2021 zajęcia odbędą się zgodnie z planem zajęć z czwartku.

Dzień Politechniki Warszawskiej

15 listopada świętujemy Dzień Politechniki Warszawskiej - tego dnia w 1915 roku rozpoczął się rok akademicki, w którym po raz pierwszy w historii naszej Uczelni zajęcia odbywały się całkowicie w polskim języku wykładowym.