Aktualności

Złota kreda 2021

Jak co roku nasi studenci wybrali najlepszych dydaktyków przyznając im Złotą Kredę. Tym razem nagrody wręczono w czterech kategoriach: najlepszy wykładowca, najlepszy prowadzący ćwiczenia, laboratoria, projekty lub seminaria, najlepszy prowadzący zajęcia w języku angielskim oraz najbardziej przyjazny studentom „Złote Serce”. 

Dodatkowy termin szkolenia bibliotecznego

Kurs biblioteczny będzie dostępny: 25 października - 5 listopada 2021 roku (dla wszystkich studentów I roku, którzy studiują w języku angielskim, jako języku wykładowym). Szkolenie prowadzone jest w formie elektronicznej.

1.11.2021

Miesiąc listopad to czas szczególnej pamięci o zmarłych. Częściej odwiedzamy wówczas ich groby, modlimy się za nich. Dzięki wspominaniu nieobecnych, rozmawianiu o nich, przypominaniu sobie ich życia, dokonań, słów najbliżsi, w pewnym sensie, wciąż żyją pośród nas. W listopadowych wypominkach pamiętajmy o zmarłych nauczycielach, pracownikach administracji i obsługi oraz uczniach naszego Wydziału.

E-szkolenie Modele biznesowe

Zapraszamy na szkolenie, podczas którego przedstawione zostaną: rodzaje i elementy modeli biznesowych z naciskiem na omówienie Modelu Canvas oraz studium przypadków. Szkolenie poprowadzi Ireneusz Wolski, ekspert w dziedzinie budowania pozycji lidera, sztuki prezentacji i perswazji, a także komunikacji i efektywności. Wydarzenie zrealizowane zostanie online 3.11.2021 (środa), w godz. 14:15-16:00. 

Twoje mocne strony w pracy zespołowej

Umiejętność pracy zespołowej, to jedna z ważniejszych kompetencji oczekiwanych przez pracodawców. Już w trakcie studiów, masz wiele możliwości jej szlifowania. Rób to jednak świadomie, mając na uwadze swoje mocne i słabe strony. Pomoże Ci w tym warsztat Biura Karier PW, na który zapraszamy stacjonarnie już 28.10.2021 (czwartek), w godz. 12:15-16:00 do sali 5.02 w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW, ul. Rektorska 4.

Stypendium pod choinkę

Rozpoczęliśmy przyjmowanie zgłoszeń do VI edycji Stypendium pod choinkę — nagrody dla zaangażowanych, aktywnie promujących Politechnikę i budujących jej wizerunek studentów i doktorantów. Na Wasze prezentacje czekamy do 9 listopada do 16.00.

Opłata za powtarzanie zajęć

Dnia 29.10.2021 upływa data płatności za powtarzanie zajęć w semestrze zimowym roku 2021/2022.

Szkolenie wstępne z zakresu BHP w semestrze zimowym 2021/2022

Dział ds. Szkoleń wraz z Inspektoratem BHP przygotował ofertę szkoleń z zakresu BHP. Informujemy, że dla studentów Wydziału Mechatroniki I roku studiów I stopnia oraz I semestru studiów II stopnia zostały w tym celu utworzone grupy w MS Teams.

Tandemy Językowe ENHANCE

Zapraszamy do wzięcia udziału w Inauguracyjnym Spotkaniu Tandemów Językowych ENHANCE. Podczas spotkania przedstawimy projekt i pokażemy jak znaleźć partnera tandemowego do nauki języka obcego. Data: 25 Październik 2021, Poniedziałek 14:00 - 15:00

Erasmus+ - Nowa rekrutacja

Pojawiła się możliwość uruchomienia dodatkowej rekrutacji na wyjazdy zagraniczne w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2021/22, na semestr letni. Rekrutacja będzie trwałą od 19.10.2021 do 2.11.2021. Zainteresowani proszeni są o upewnienie się, do kiedy można składać dokumenty na uczelniach docelowych. 

Zasady komunikacji biznesowej: bezpośredniej, telefonicznej, mailowej

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej zaprasza na e-szkolenie “Zasady komunikacji biznesowej: bezpośredniej, telefonicznej, mailowej”  - trzygodzinny warsztat, podczas którego uczestnicy dowiedzą się:

  • jak zwiększyć swoją efektywność osobistą, 
  • jak eliminować bariery w pracy umysłowej,
  • jakie są skuteczne metody wyznaczania celów i ich konsekwentnej realizacji.

Jak wyznaczać sobie cele?

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej zaprasza na e-szkolenie “Jak wyznaczać sobie cele” - trzygodzinny warsztat, podczas którego uczestnicy dowiedzą się jak zwiększyć swoją efektywność osobistą, jak eliminować bariery w pracy umysłowej oraz jakie są skuteczne metody wyznaczania celów i ich konsekwentnej realizacji.

Masterclass z NASA

Światowi eksperci z NASA, uniwersytetów Harvarda czy Oksfordzkiego wezmą udział w debacie online „Masterclass z NASA”, która odbędzie się 21 października 2021 r. Temat przewodni: „Przyszłość człowieka, ekonomii i wszechświata”. Dla studentów, absolwentów i pracowników PW dostępna jest bezpłatna rejestracja na wydarzenie.

Konkurs SEP na najlepsze prace dyplomowe

Zachęcamy do udziału w konkursie Polskiego Komitetu Optoelektroniki Stowarzyszenia Elektryków Polskich (SEP). Nagrody pieniężne i rzeczowe fundowane są przez sponsorów: uczelnie, jednostki badawczo-rozwojowe, instytuty badawcze, laboratoria, fundacje, przedsiębiorstwa oraz osoby prywatne.

Studia to nie tylko nauka!

Na PW funkcjonuje ponad 150 studenckich kół naukowych, w tym 8 na naszym Wydziale. Zaangażowanie się w prace koła to szansa na tworzenie, wdrażanie i sprawdzanie własnych pomysłów, udział w prestiżowych konkursach i zawodach a także zdobycie cennych doświadczeń i nawiązanie przyjaźni.

Przysposobienie biblioteczne dla studentów I roku

Przysposobienie biblioteczne jest prowadzone drogą elektroniczną na Platformie Edukacyjnej Politechniki Warszawskiej.

Data szkolenia dla Wydziału Mechatroniki: 18-21 października 2021

Wygrana w konkursie o Nagrodę Jamesa Dysona

Nasz student Mike Ryan wraz z kolegą z Uniwersytetu w Edynburgu Aleksandrem Trakulem wygrał polską edycję Nagrody Jamesa Dysona! Gratulujemy nie tylko wygranej, ale i wyboru branży w jakiej studenci postanowili zawalczyć. 

Information for newcomers

This is your information source regarding the first steps you should take before starting your studies at our Faculty.

Nabór do Programu ATHENS

25 września 2021 r. rozpocznie się rejestracja na listopadową sesję Programu ATHENS w dn. 13-20 listopada 2021 r. Sesja odbędzie się w trybie stacjonarnym, jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna. W przypadku wzrostu poziomu obostrzeń tryb prowadzenia kursów może zostać zmieniony na zdalny.

Winter Schools at UniTrento

Już dziś zapraszamy do zapisów na dwa zimowe kursy na Uniwersytecie w Trento. Chętni proszeni są o zgłaszanie się do koordynatora wymiany międzynarodowej dr. inż. Jerzego Szałapaka (jerzy.szalapak@pw.edu.pl) do 29 września 2021. Decyduje kolejność poprawnych zgłoszeń. Więcej informacji - link