Drzwi Otwarte na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej

banner do ogłoszenia o drzwiach otwartych na Wydziale Mechatroniki

7 i 8 kwietnia 2018 roku godz. 12:30 

Mechatronika jest najciekawszym i najbarwniejszym wydziałem na Politechnice Warszawskiej. Zajmujemy się robotami, sterowaniem instalacjami przemysłowymi, urządzeniami dla niepełnosprawnych, holograficzną telewizją przyszłości i multimediami w rozrywce.

Mechatronika jest jednym z większych wydziałów w Politechnice Warszawskiej: liczy ponad 1500 studentów, zatrudnia ok. 100 nauczycieli akademickich w tym 30 profesorów, Pierwsi na świecie uruchomiliśmy kierunek Inżynieria Biomedyczna.

Mechatronika to przyszłość. Tu rodzą się rozwiązania, które znajdą zastosowanie za kilka lub kilkanaście lat. To będą Twoje opracowania i patenty. 

Jeśli chcesz spokojnie i nudno spędzić swoje życie, omijaj Wydział Mechatroniki.

Jeśli nie chcesz się nudzić, lubisz wyzwania i chcesz odczuwać satysfakcję z wykonanej pracy – Wydział Mechatroniki jest właśnie dla Ciebie.

Czy warto studiować Mechatronikę? Tak. Nie jest łatwo, ale po tych studiach gwarantujemy ciekawe życie.

Na razie jeszcze żaden absolwent mechatroniki nie dostał Nagrody Nobla. Na razie. Większość ma pasjonującą pracę. Niektórzy realizują rzeczy naprawdę niezwykłe. Nasz absolwent zaprojektował układ optyczny największego na świecie teleskopu SALT w Afryce Południowej. Inny nasz absolwent założył w USA kilka fabryk detektorów. Kupiły je największe koncerny samochodowe. Są tacy, którzy podjęli pracę w Centrum Nauki Kopernik, gdzie opracowali wspaniałe pokazy multimedialne.

Kilku naszych inżynierów pracuje nad rozwiązaniami ułatwiającymi życie ludziom niepełnosprawnym. Są również doktoranci i wykładowcy, którzy wykonują prace dla przemysłu – od fabryki wag, przez roboty dla wojska, do napędów pneumatycznych. Niektórzy budują urządzenia bawiące publiczność podczas imprez firmowych i plenerowych. Jeszcze inni pracują w przemyśle kosmicznym, w szpitalach lub w przemyśle lotniczym. Wreszcie spora grupa naszych absolwentów znalazła zatrudnienie w kilku telewizjach. Są inżynierami studia, inżynierami wozów transmisyjnych lub kierownikami działu montażu. Jeden z absolwentów montuje najlepsze polskie filmy fabularne.  

Wszyscy mechatronicy mają odpowiedzialną, trudną, ale niezwykle ciekawą pracę. Może jest to także praca dla Ciebie?

Niezwykły weekend. Roboty, lasery, automaty, urządzenia dla medycyny i telewizja. Widowisko na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. Studenci i młodsi pracownicy naukowi prezentują swoje laboratoria. Widzowie biorą udział w doświadczeniach.

Zapraszamy do wspólnej zabawy. Politechnika jest trendy.

Tylko 2 takie dni w roku. 7 i 8 kwietnia 2018 od godziny 12.30, Audytorium Wydziału Mechatroniki w gmachu przy ul. Św.Andrzeja Boboli 8.

Przyjdź, zobacz, baw się, studiuj.

Więcej informacji   www.mchtr.pw.edu.pl