Dziewczyny na Politechniki 2021

Dziewczyny na Politechniki 2021

Politechnika Warszawska dołącza do ogólnopolskiej akcji rekrutacyjnej Dziewczyny na Politechniki, organizowanej przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. W tym roku spotykamy się wirtualnie pod hasłem Kierunki Przyszłości 2021.

Do udziału w atrakcjach zapraszamy wszystkich maturzystów (nie tylko dziewczyny!), a także nauczycieli i edukatorów.

Wydarzenie odbędzie się 22 kwietnia 2021 roku w godz. 12.00-18.00. 

Co przygotowaliśmy?

 Zapraszamy na nasze wirtualne stoisko z informacjami o naszej Uczelni. Od 12.00 do 16.00 będzie tam można porozmawiać z naszymi studentami i pracownikami.

 Zachęcamy do udziału w panelach tematycznych. Będą tam nasze studentki i doradczynie zawodowe!

 • Kierunki przyszłości – debaty z udziałem studentek i przedstawicieli największych firm technologicznych.
  W tym panelu weźmie udział nasza studentka z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych – Agnieszka Gadoś, która opowie o cyberbezpieczeństwie.
 • Kierunkowskaz Kariery – prezentacje 30 kierunków technicznych i ścisłych przygotowane przez same studentki.
  O tym, jak się studiuje robotykę, opowiedzą nasze studentki zaangażowane w prace Koła Naukowego Robotyków: Aleksandra Panufnik (Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa) i Anastasiya Kolyshko (Wydział Elektryczny).
 • Strefa Warsztatowa – 23 warsztaty z 4 ścieżek tematycznych.
  Warsztat „Kompetencje przyszłości, czyli jak rozwinąć w sobie zdolności adaptacyjne i cieszyć się życiem!” poprowadzą Ewa Kluczek-Woźniak i Aneta Dreksler z naszego Biura Karier. Opowiedzą m.in. jak rozpoznać swoje supermoce, jakich kompetencji oczekują pracodawcy i jak podnieść swoje zdolności adaptacyjne.
 • Strefa Mentoringowa  konsultacje 1:1 ze studentkami uczelni technicznych
  Politechnikę Warszawską w tej części będą reprezentować Dominika Zapała – studentka budownictwa (Wydział Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii – filia PW w Płocku) i Karolina Pajchel – studentka architektury (Wydział Architektury), które opowiedzą o studiowaniu na naszej Uczelni i odpowiedzą na pytania. 

Poza tym na uczestników wydarzenia czeka także Akademia Edukatorów skierowana do nauczycieli i edukatorów.

Więcej informacji na stronie.