Finaliści konkursu StRuNa 2020

Finaliści konkursu StRuNa 2020

Grafika informująca o tegorocznych finalistach konkursu StRuNa

Koło Naukowe Humanoid oraz projekty studentów z Koła Naukowego Robotyków, WUT Racing i zespołu MedBiz Innovations Program znalazły się w finale dziesiątej edycji ogólnopolskiego konkursu StRuNa.

Konkurs podsumowuje aktywność naukową kół i innych organizacji studenckich. Jego celem jest nagrodzenie studentów i doktorantów, którzy zespołowo zrealizowali najciekawsze projekty naukowe. Ponadto uhonorowani zostaną opiekunowie naukowi i twórcy podmiotów rozpoczynających aktywność naukową.

W tym roku szansę na nagrody mają:

  • Koło Naukowe Humanoid (Wydział Mechatroniki) – nominacja w kategorii Koło Naukowe Roku,
  • Koło Naukowe Robotyków (Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa) za przygotowanie drużyny robotów humanoidalnych na zawody piłki nożnej RoboCup Soccer – nominacja w kategoriach projektowych,
  • WUT Racing (Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa) za bolid WUT-3 – nominacja w kategoriach projektowych,
  • międzyuczelniany zespół pod przewodnictwem Studenckiego Koła Naukowego Biznesu ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, a realizowany przez studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego i SGH w Warszawie za MedBiz Innovations Program – nominacja w kategoriach projektowych. 

Nagrody zostaną przyznane w 13 kategoriach:

  • projektowych: Projekt Roku, StRuNa-Human, StRuNa-Med, StRuNa-Tech, StRuNa-Science, StRuNa-Eko, StRuNa-Art, Wyprawa Roku, Konferencja Roku,
  • Debiut Roku,
  • StRuNa Media,
  • Koło Naukowe Roku,
  • Opiekun Naukowy Roku,

Nagrodzone zostaną projekty i działania, które w całości lub w istotnej części zostały zrealizowane między 1 października 2019 roku a 30 września 2020 roku.

Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym uczestniczy przesyłali formularze zgłoszeniowe i załączniki do nich. W drugim etapie (12-14 listopada 2020 roku) uczestnicy prezentują swój projekt przed członkami jury (wykładowcy akademiccy, członkowie organizacji pozarządowych, dziennikarze i byli członkowie kół naukowych).

Zwycięzców poznamy 15 listopada 2020 roku w trakcie 4. Kongresu Kół Naukowego IKONA 2020.

Konkurs StRuNa jest częścią Programu Studenckiego Roku Naukowego.

Więcej informacji na stronie konkursu i na Facebooku