Humanoid zdobywcą nagrody Koła Naukowego Roku w konkursie StRuNa 2020

– Nagroda w StRuNie jest dla nas niezwykłym wyróżnieniem – komentuje Adrian Stolarski, Przewodniczący KN Humanoid.

Koło Naukowe Humanoid (z Wydziału Mechatroniki) otrzymało główną nagrodę w kategorii KOŁO NAUKOWE ROKU.

– Nagroda w StRuNie jest dla nas niezwykłym wyróżnieniem – komentuje Adrian Stolarski, Przewodniczący KN Humanoid. – Stanowi idealne podsumowanie naszej pracy i zaangażowania, co jest również niezwykle istotne, biorąc pod uwagę fakt, że zaledwie trzy lata temu nasze Koło zostało reaktywowane, następnie przez jedną kadencję Klaudii jako przewodniczącej przygotowaliśmy wszystko jak trzeba, rozpoczynaliśmy projekty, a potem moje dwie kadencje mogliśmy wejść w to jeszcze poważniej i rocznie realizować od 11 do nawet 17 projektów, z których w każdym zwykle działa od kilku do kilkunastu osób.

Rezultaty prac Koła można na bieżąco obserwować na jego fanpage’u. Najbliższe plany studentów związane są z projektem Octo, który polega na zaprojektowaniu i budowie niezależnie działających ramion robotyczych, mających rozszerzyć możliwości motoryczne człowieka.

– Jesteśmy niezwykle dumni z osiągnięcia, jakim jest uzyskanie tytułu Koła Naukowego Roku 2020 przez KN Humanoid i wierzymy, że jest to kolejny krok w dobrym kierunku i pozwoli na realizację kolejnych, może nawet jeszcze ambitniejszych niż dotychczas przez nas realizowane przedsięwzięć – mówi Adrian Stolarski.

To już 10 lat

W tym roku konkurs StRuNa odbywał się po raz dziesiąty. Z okazji tego jubileuszu przyznano NAGRODY 10-LECIA. Otrzymało je pięć uczelni, z których wywodzi się największa liczba laureatów i finalistów konkursu. W gronie uhonorowanych znalazła się Politechnika Warszawska. Poza tym nagrody trafiły do Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

Konkurs StRuNa podsumowuje aktywność naukową kół i innych organizacji studenckich. Jego celem jest nagrodzenie studentów i doktorantów, którzy zespołowo zrealizowali najciekawsze projekty naukowe. Ponadto honorowani są opiekunowie naukowi i twórcy podmiotów rozpoczynających aktywność naukową.

Konkurs StRuNa jest częścią Programu Studenckiego Roku Naukowego.

W tym roku nagrodzone zostały projekty i działania, które w całości lub w istotnej części zostały zrealizowane między 1 października 2019 roku a 30 września 2020 roku.

Nagrody przyznano w 13 kategoriach: 9 projektowych (Projekt Roku, StRuNa-Human, StRuNa-Med, StRuNa-Tech, StRuNa-Science, StRuNa-Eko, StRuNa-Art, Wyprawa Roku, Konferencja Roku) oraz Debiut Roku, StRuNa Media, Koło Naukowe Roku i Opiekun Naukowy Roku.

Więcej na stronie głównej Politechniki Warszawskiej.