Inżynierki 4.0

Inżynierki 4.0

Studentki Politechniki Warszawskiej mogą zgłosić się do czwartej edycji programu edukacyjnego „Inżynierki 4.0” organizowanego przez firmę Siemens. W ramach programu na uczestniczki czekają warsztaty prowadzone przez ekspertów Siemensa oraz firm partnerskich. Odbędą się one w dniach 30 listopada, 2, 6 i 8 grudnia. Jedną z nowości tegorocznej edycji będą sesje dedykowane wyzwaniom, z jakimi młode kobiety mierzą się na rynku pracy oraz odnoszące się do uprzedzeń, nierówności i tego, jak sobie z nimi radzić. Po raz pierwszy w historii programu uczestniczki zapoznają się też z tematami z zakresu nowoczesnej energetyki i inteligentnych budynków.

Podczas warsztatów ogłoszony zostanie konkurs, w którym uczestniczki będą mogły wygrać szkolenie z zakresu CNC w Siemensie, wybrane szkolenie z zakresu robotyki w firmie KUKA, a także indywidualny warsztat o wyzwaniach dla polskiej energetyki w kontekście zielonej transformacji z ekspertką Krajowego Ośrodka Zmian Klimatu.

Udział w programie jest bezpłatny. Warsztaty będą odbywać się w formie online. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza kontaktowego.

Więcej informacji o programie „Inżynierki 4.0” dostępnych jest pod linkiem.