JoVE, Total Materia i STATISTA - linki do szkoleń

JoVE, Total Materia i STATISTA - linki do szkoleń

Przypominamy, iż Biblioteka Główna poszerzyła kolekcję zasobów elektronicznych o trzy kolejne bazy z dołączonymi linkami do szkoleń online lub webinarium. Zapraszamy do zapoznania się z bazami JoVE, Total Materia i STATISTA.

JoVE - recenzowane czasopismo naukowe w formie wideo z zakresu biologii, chemii, medycyny, biotechnologii, psychologii oraz dziedzin pokrewnych, indeksowany w PubMed i Web of Science. Politechnika Warszawska posiada dostęp do czterech kolekcji tematycznych: chemistry, environment, engineering and physics.

Szkolenie online

Total Materia - jest to najbardziej wszechstronna baza materiałowa, która posiada informacje na temat własności metali i tworzyw sztucznych. W sumie zawiera dane dla ponad 450 000 materiałów, normy z 67 krajów oraz dane od producentów, z katalogów, z literatury naukowej itd. Baza przydatna dla wszystkich specjalistów, którzy pracują z liniowymi i nieliniowymi właściwościami materiałów, potrzebującymi szybko znaleźć zamienniki, a także dodatkowych informacji takich jak korozyjność, starzenie, informacje dotyczące spawania, tarcia itd.
Webinarium: "Proces wyboru materiałów za pomocą bazy Total Materia i zastosowanie na różnych etapach projektu inżynieryjnego"

STATISTA - jedna z największych na świecie platform zawierających dane statystyczne dotyczące ponad 80 000 tematów z ponad 22 500 źródeł. Baza dostarcza statystyki i dane rynkowe, prognozy, dokumentację, raporty i infografiki na temat ekonomii, dóbr konsumpcyjnych, handlu, Internetu, rynku reklamy i mediów, sportu i rekreacji, technologii i telekomunikacji, transportu i logistyki. Baza zawiera profile firm, raporty krajowe i branżowe, prognozy ekonomiczne i rynkowe, opisy badań opinii publicznej i trendów demograficznych.