Stypendium pod choinkę na naszym Wydziale

Stypendium pod choinkę na naszym Wydziale

Zgodnie z tradycją, po raz piąty wyróżniono studentów oraz doktorantów PW, którzy swoimi działaniami przyczyniają się do wzmacniania pozytywnego wizerunku uczelni. Wśród wyróżnionych znalazły się trzy osoby związane z naszym Wydziałem. Gratulujemy!

Kapituła brała pod uwagę m.in. aktywność kandydatów w kołach i organizacjach studenckich, sposób w jaki przyczyniali się do promowania badań naukowych prowadzonych na PW oraz ich zaangażowane w wydarzenia organizowane przez uczelnię. Nie mniej ważne okazały się aktywności przyczyniające się do upowszechniania zagadnień naukowych wśród dzieci i młodzieży oraz dobre lub bardzo dobre wyniki w nauce.

W obecnej edycji udział wzięło aż 70 osób spośród których komisja w składzie Prorektora ds. studenckich, Kanclerza, kierownika i przedstawiciela Biura ds. Promocji i Informacji oraz przedstawiciela Samorządu Studentów PW wybrała 9 najlepszych kandydatur. Wszyscy wyróżnieni otrzymają stypendia finansowane 

kacper korzeniewski

dzięki hojności darczyńców Kiermaszu Świątecznego PW.

Wśród wyróżnionych znalazły się trzy osoby związane z naszym Wydziałem:

Kacper Korzeniewski – student Wydziału Mechatroniki (kierunek: inżynieria biomedyczna). Od lat związany z Kołem Naukowym Aparatury Biomedycznej, w którym miał okazję współtworzyć m.in. projekt zautomatyzowanego podajnika do leków MediBox oraz protezy ręki sterowanej sygnałem EMG. Pełni rolę PRomocjusza, czyli ambasadora Biura ds. Promocji i Informacji PW – w ramach tej współpracy aktywnie uczestniczy m.in. w tradycyjnych i wirtualnych spotkaniach z kandydatami na studia. Zapalony judoka, dumny reprezentant swojej uczelni w zawodach akademickich, zdobywca medali.

 

zuzanna podgórska

Zuzanna Podgórska – absolwentka Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych oraz Mechatroniki (kierunek: inżynieria biomedyczna), a obecnie doktorantka na Wydziale Fizyki (fizyka jądrowa). Finalistka polskiej edycji międzynarodowego konkursu FameLab (już w marcu rozstrzygnięcie edycji z 2020 roku, trzymamy kciuki!). Rzeczniczka Nauki, która łączy dwie wymagające role - popularyzatorki nauki i mamy. Jej misja to budowanie świadomości dotyczącej szkodliwości radonu.

 

 

 

adrian stolarski

Adrian Stolarski – student Wydziału Mechatroniki (kierunek: automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa). Prezes Koła Naukowego Humanoid (lata 2019-2021), które pod jego przewodnictwem zostało Kołem Naukowym Roku 2020 w konkursie StRuNa. W Kole koordynował osiem projektów naukowych i popularyzujących naukę. Organizował i nadzorował udział KN Humanoid w piknikach, konferencjach, targach i wydarzeniach kulturalnych promujących Koło, Wydział i Uczelnię. Z dumą opowiada o koordynowanej przez siebie akcji #HumanoidChallenge, zachęcającej do kreatywności w czasie lockdownu. W wolnych chwilach wypływa na szerokie wody – można go spotkać żeglującego po mazurskich i zegrzyńskich akwenach. Reprezentuje tam Politechnikę Warszawską i Klub Żeglarski PW „Wimpel”.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!