Uwolnij Złomka

Uwolnij Złomka

Włączamy się do akcji pomocy uczniom wykluczonym cyfrowo. Wolontariusze poszukiwani!

Wielu młodych ludzi zmagających się z wyzwaniem zdalnej nauki marzy o tym, aby za kilka lat rozpocząć studia. Ich zapał jest niestety często tłumiony przez brak dostępu do sprzętu, który umożliwia aktywny udział w wirtualnych zajęciach. Postanowiliśmy więc połączyć siły z Fundacją Sarigato (projekt Hakersi) oraz inicjatywą “Uwolnij Złomka” i spróbować zrobić dla uczniów coś dobrego.

Jak można przyłączyć się do akcji?

  • W ramach projektu jest prowadzona zbiórka sprzętu komputerowego – w holu Gmachu Głównego znajduje się specjalny kontener na “złomki”, czyli wysłużone, ale nadal sprawne laptopy/PC, z których będą mogli skorzystać uczniowie. Nawet jeśli okaże się, że darowany komputer nie jest w pełni sprawny, może być naprawiony lub posłużyć jako “dawca podzespołów”. Poza komputerami przyjmujemy również monitory, zestawy słuchawkowe i nowe dyski twarde. Sprzęt będzie przyjmowany do 31 stycznia 2021 r.
  • Wszystkich studentów, którzy chcieliby włączyć się do akcji i pomóc w przygotowaniu sprzętu elektronicznego przekazanego przez darczyńców, zachęcamy do dołączenia do grupy wolontariuszy. Do zadań pomocników będzie należało m.in. naprawianie, instalowanie i czyszczenie komputerów w lokalach przy ul. Kieleckiej 42 lub ul. Wiśniowej 48. Szczegóły i formularz zgłoszeniowy można znaleźć pod tym adresem.

Zachęcamy do włączenia się do zbiórki – każdy z darów będzie pięknym prezentem dla potrzebujących uczniów.

Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie organizatorów.