Zapraszamy do korzystania z Ebookpoint BIBLIO (dawne Nasbi)

Zapraszamy do korzystania z Ebookpoint BIBLIO (dawne Nasbi)

Biblioteka Główna PW zakupiła dostęp do platformy Ebookpoint BIBLIO (dawne Nasbi) czyli interdyscyplinarnej biblioteki e-booków, z możliwością wypożyczania online subskrybowanych przez BG e-booków, zgłaszania tytułów do subskrypcji przez BG, korzystania z dodatkowych narzędzi w bazie (notatki, rysunki, komentarze).

Instrukcja korzystania z bazy:

  • książki mogą być czytane jednocześnie przez 5 użytkowników
  • jeżeli chcesz wypożyczyć książkę kliknij „Pożycz” - książka zostanie dodana na twoją wirtualną półkę i będzie na niej dostępna przez 14 dni.
  • w chwili obecnej BG wykupiła dostęp do 120 pozycji. Jeżeli chcesz zobaczyć wszystkie wykupione przez BG tytuły: kliknij „Ebooki” z menu „Kategorie”. Jeżeli liczba dostępnych egzemplarzy wynosi zero, oznacza to, że wszystkie wykupione licencje zostały wykorzystane. W takim wypadku należy zaczekać, aż inni użytkownicy zwrócą kopie danej książki.
  • jeżeli skończysz czytać książkę przed upływem 14 dni, kliknij przycisk „Oddaj”
  • jeżeli chcesz zaproponować zakup jakieś publikacji: wyszukają ją, a następnie kliknij "Zamów w bibliotece"

Warunkiem dostępu do bazy jest założenie indywidualnego konta w bazie.

Z zasobów Ebookpoint można również korzystać spoza terenu PW. Przy pierwszym logowaniu należy sparować konto w bazie z kontem bibliotecznym - wyeliminuje to wymóg podwójnego logowania w przyszłości.

Więcej informacji (w tym link do bazy) na Liście e-baz lub w aktualnościach na stronie Biblioteki Głównej.