Aktualności

Funkcjonowanie PW w semestrze zimowym 2021/2022

Ukazał się komunikat Rektora na temat kształcenia i pracy w najbliższym semestrze. Przewidujemy, że kształcenie (we wszystkich formach) będzie prowadzone w trybie stacjonarnym mieszanym, co oznacza zdalne zajęcia dla dużych grup wykładowych i seminaryjnych oraz stacjonarne zajęcia w pozostałych przypadkach. Równocześnie wszyscy pracownicy powracają do standardowego trybu pracy.

Informacje dotyczące nowego roku akademickiego są zawarte w komunikacie Rektora nr 2/2021

Dr inż. Maciej Trusiak - OSA Outstanding Reviewers

Z radością informujemy o docenieniu pracy naszego pracownika dr. inż. Macieja Trusiaka przez Optical Society OSA. Dr Trusiak znalazł się w gronie 25 osób z całego świata jako „OSA Outstanding Reviewers”. Warto podkreślić, że jest on drugim Polakiem i pierwszym naukowcem z Politechniki Warszawskiej, który otrzymał to wyróżnienie. Gratulujemy!

Doskonal kompetencje z programem Mobility PW

Ruszył konkurs, w ramach którego doktoranci i pracownicy PW mogą się ubiegać o finansowane m.in. staży i wizyt studyjnych, wyjazdów związanych z prowadzeniem badań naukowych do rozprawy doktorskiej czy uczestnictwa w szkołach letnich i zimowych. Wnioski można przesyłać do 20.09.2021 r.

Fundacja Silnia!

Zapraszamy do wzięcia udziału w programie stypendialnym Fundacji SILNIA w roku akademickim 2021/2022. Program skierowany jest do uczniów, dla których trudna sytuacja materialna stanowi utrudnienie w dalszym rozwoju edukacyjnym. Zapraszamy do zgłaszania się osoby, które planują rozpocząć studia lub już studiują i osiągają dobre wyniki w nauce. Wszelkie informacje dostępne są na stronie www.FundacjaSilnia.pl

Burza

"Burza" to jedna z ostatnich sztuk Williama Szekspira. Jej filmową wersję z okazji swojego 15-lecia przygotował Teatr Politechniki Warszawskiej. W spektaklu występują aktorzy Teatru PW, a także inne zespoły artystyczne Politechniki: Chór, Orkiestra Rozrywkowa The Engineers Band oraz Zespół Pieśni i Tańca.

Warszawa, Przystań Nowa Fala, 5 Września 2021, Niedziela 20:00

Informacja dla kandydatów

Informacja dla kandydatów na studia II stopnia na Wydziale Mechatroniki

rozpoczynające się od semestru zimowego 

roku akademickiego 2021/2022

V Bieg Erasmusa+ - Bijemy rekord Polski!

24 września w całej Polsce 4-osobowe drużyny staną do rywalizacji. Ich cel jest jeden: przebiec, w dowolnym miejscu, łącznie jak najdłuższy dystans w czasie 60 minut.

Do 200 pierwszych zarejestrowanych drużyn, zostaną wysłane pakiety biegowe zawierające odzież sportową i medale! W ubiegłym roku, czwarty e-Bieg Erasmusa, zgromadził prawie 1400 chętnych uczestników!

Tandemy Językowe ENHANCE

Trwają zapisy do projektu, którego głównym celem jest rozwój umiejętności językowych oraz umożliwienie nawiązania nowych kontaktów przez pracowników i studentów uczelni partnerskich konsorcjum ENHANCE.

ENHANCE Summer School na Politechnice Warszawskiej

W dn. 15-28 września br. Politechnika Warszawska zorganizuje szkołę letnią „Green Campus - ENHANCE Summer School on Climate Change”. Zapraszamy do udziału studentów min. 3. roku studiów I stopnia oraz studentów studiów magisterskich. Termin zgłoszeń upływa z dniem 15.08. br.

Cała Mechatronika kibicuje swojemu studentowi!

W piątek 23.07.2021, oficjalnie rozpoczęły się 32. letnie igrzyska olimpijskie, a wraz z nimi pierwsze występy Polaków. Na torze wioślarskim nasi reprezentanci w składzie Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik i Fabian Barański wygrali swój wyścig eliminacyjny.  Polacy wyprzedzili Włochów o zaledwie 0,03 s, ale już to wystarczyło, aby  awansowali do finału A. 

Trzymamy kciuki za naszego wioślarza

W tym roku podczas olimpiady w Tokyo najmocniej trzymamy kciuki za naszego studenta - Szymona Pośnika. Już 23.07.2021 o godzinie 4:40 (czasu polskiego) będziemy mogli podziwiać jego występ w eliminacjach męskich czwórek podwójnych w wioślarstwie. Wraz z nim wystąpią Dominik Czaja, Wiktor Chabel i Fabian Barański.

Monitorujemy Absolwentów

Zapraszamy do udziału w badaniu Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów Politechniki Warszawskiej.

Opowiedz młodszym koleżankom i kolegom o swym doświadczeniu!

Daj znać, jak odnajdujesz się na rynku pracy!

Inspiruj innych, by logo PW było symbolem jakości i prestiżu!

NCN SONATA 16 – konkurs na stanowiska studenta i doktoranta rozstrzygnięty

Instytut Mikromechaniki i Fotoniki Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej ogłosił nabór kandydatów do projektu NCN SONATA 16 pt. „[GaboScope] Numerycznie zaawansowana bezsoczewkowa mikroskopia Gabora do szybkiego bez-znacznikowego obrazowania dynamicznych żywych komórek w dużych objętościach pomiarowych”. Komisja konkursowa oceniła wszystkie zgłoszenia i po obradach wyłoniła zwycięzców.

II tura składania dokumentów na studia I stopnia

UWAGA !!!!

II tura składania dokumentów

Dokumenty składają osoby dotychczas nieprzyjęte, a zakwalifikowane w II turze rekrutacji. 

Stypendia dla wybitnych młodych naukowców z Mechatroniki

Piętnaścioro badaczy z Politechniki Warszawskiej znalazło się wśród stypendystów Ministra Edukacji i Nauki. Wśród stypendystów znaleźli się również naukowcy z naszego Wydziału: dr inż. Marcel Młyńczak oraz dr inż. Piotr Zdańkowski. Obu Panom serdecznie gratulujemy.

JoVE i iThenticate

Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej zaprasza do skorzystania z dostępu testowego do platformy JoVE (Journal of Visualized Experiments) oraz z programu antyplagiatowego iThenticate.

Utrzymanie Ruchu w branży Automotive

Biuro Karier PW oraz Faurecia zapraszają na webinar "Faurecia Academy: Utrzymanie Ruchu w branży Automotive bez tajemnic!".

Inżynieria Biomedyczna oraz Automatyka i Robotyka na pierwszym miejscu!

Po raz piąty z rzędu Politechnika Warszawska znalazła się w pierwszej trójce zestawienia Rankingu Uczelni Akademickich. W Rankingu Kierunków Studiów na podium znalazły się 22 kierunki PW, w tym Inżynieria Biomedyczna oraz Automatyka i Robotyka na miejscu pierwszym oraz Mechatronika na miejscu drugim.

Nasza doktorantka wśród najzdolniejszych młodych naukowców

Maria Cywińska z Wydziału Mechatroniki została laureatką programu START 2021, który wspiera najlepszych polskich badaczy przed trzydziestką.