Droniada 25-30.06.2022 r. Lotnisko Katowice – Muchowiec

Droniada 25-30.06.2022 r. Lotnisko Katowice – Muchowiec

W imieniu Komitetu Organizacyjnego 9. Konkursu Technologicznego Droniada zapraszamy do obserwacji przebiegu zawodów. Przedsięwzięcie jest częścią World Urban Forum ONZ, które po raz pierwszy odbędzie się w Polsce. W związku z tym Finał Droniady zostanie zorganizowany w formie pokazów pod hasłem „Miasta trzech wymiarów” już w tę środę 29 czerwca. To pokazy dronowe, które mają ułatwić akceptację społeczną dla latających robotów w miastach w różnych zastosowaniach od pozyskiwania danych na potrzeby ochrony środowiska poprzez detekcję zmian z wykorzystaniem AI, aż po transport dronowy.

Program Droniady

25 czerwca - zespoły przyjeżdżają do Katowic oraz zgłaszają się na II cześć konkurencji „Demo systemu” – przegląd sprzętu i sprawdzenie uprawnień pilotów. Po zakończeniu pierwszej konkurencji, rozpoczynamy kwalifikacje do konkurencji „Sztafeta” – lot na 5 km z rozstawianiem świetlnych bikonów pod kątem tworzenie ścieżek ewakuacyjnych podczas akcji poszukiwawczo-ratowniczych we mgle i zadymieniu.

26 czerwca - finał konkurencji „Sztafeta” oraz dzień treningowy do pozostałych konkurencji.

27 czerwca - konkurencja „Drzewo życia” oraz „Intruz”. W „Drzewie życia” znajdź w sadzie jabłkowym patogeny chorób roślin i zaaplikuj odpowiednio środki ochrony roślin, które symbolizują kulki paintballowe. Natomiast w „Intruzie” wykryj w grupie ludzi podejrzaną osobę, która wdarła się na lotnisko podczas awaryjnego lądowania wojskowego transportowca.

28 czerwca - konkurencja „Budowa”. W „Budowie” przeprowadź inspekcję placu budowy. Inspektor budowlany przypuszcza, że praca nie idzie zgodnie z planem wygenerowanym w BIM (ang. Building Information Modelling), zaś pracownicy nie przestrzegają przepisów BHP.

29 czerwca - finał Droniady oraz pokazy technologii dronowych związanych z ochroną środowiska, akcjami S&R i mobilnością miejską w związku z World Urban Forum ONZ.

 

INFORMACJE https://droniada.eu

OBSERWUJ NA KANALE https://www.youtube.com/