Drzwi otwarte na Wydziale Mechatroniki!

Drzwi otwarte na Wydziale Mechatroniki!

Jak to działa? Z czego jest zrobione? Czy da się wymyślić coś innego, lepszego, zupełnie nowego? Na Mechatronice zadajemy sobie pytania, które pozwalają nam wpadać na genialne pomysły. Nie wierzysz? Widzimy się w sobotę 28 maja od 10:00 do 16:00 - przyjdź i przekonaj się, że warto być częścią naszej społeczności!

Zapraszamy do Gmachu Mechatroniki przy ul. Boboli 8. Czeka na Was:

  • Prezentacja oferty wydziału w formie… show! 13.00 – 14.00, audytorium nr 11.
    Red. Wiktor Niedzicki zaprezentuje najciekawsze osiągnięcia badawcze pracowników, doktorantów i absolwentów z dziedziny robotyki i fotoniki. Prof. Robert Sitnik natomiast odkryje przed nami tajniki skanowania, np. skanowania twarzy.
  • Prezentacja 5 kół naukowych10.00 – 16.00, audytorium nr 6
    Wasi starsi koledzy opowiedzą o pasji, która pozwala im zdobywać kolejne nagrody na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach.
  • Otwarte laboratoria, 10.00 – 16.00
    Otwieramy dla Was nasze zaplecze badawcze. Porozmawiajcie z pracownikami, doktorantami, studentami, zapytajcie o co tylko chcecie - w końcu to Drzwi Otwarte!
Drzwi Otwarte

 

A że u nas się dzieje możecie zobaczyć na kanale red. Wiktora Niedzickiego, gdzie pisze:

Niezwykły Wydział Mechatronika

Niezwykły wydział Politechniki Warszawskiej, Wydział Mechatroniki. Ciekawe badania, interesujące studenckie koła naukowe, wspaniałe perspektywy pracy. Prodziekan Wydziału, dr hab. inż. Sergiusz Łuczak opowiada o jednym z najlepszych wydziałów Politechniki Warszawskiej.

Elektronika w bucie i na sercu

W ciszy sterylnych laboratoriów powstają materiały, które zmieniają nasze życie. Już są przygotowane wkładki do butów, które zdalnie przekażą lekarzowi informacje o naszych wadach postawy lub innych problemach z chodzeniem. Na inne rozwiązanie czekają kardiochirurdzy. Naukowcy opracowali jednorazowe, biozgodne elektrody do pomiaru EKG w trakcie operacji na otwartym sercu. Te nowe rozwiązania wymagały opracowania elektroniki i detektorów na miękkich podłożach. Takimi pracami zajmuje się prof. dr hab. inż. Małgorzata Jakubowska z Wydziału Mechatroniki PW i Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii PW wraz ze swoimi wychowankami. Zapraszam do wysłuchania rozmowy i obejrzenia laboratorium w CEZAMAT. Warto.

Malowanie światłem

Wykorzystanie światła w pomiarach, w telewizji holograficznej i w diagnostyce medycznej. Rozmowa z prof. dr hab. inż. Małgorzatą Kujawińską z Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. Technologie, które już znalazły zastosowanie, nowe prace, znakomici absolwenci, którzy dziś zajmują ważne stanowiska na całym świecie. Całe życie pani profesor jest związane ze światłem. Pomagała utworzyć kilka firm, które do dziś generują spore zyski tylko dzięki umiejętności operowania światłem.